O mnie

Poznajmy się

Jestem psycholożką z przygotowaniem pedagogicznym i terapeutką.

Na co dzień jestem szczęśliwą kobietą, matką, wariatką, córką, przyjaciółką, szefową, instruktorką warsztatów, trenerką, kobietą po 30, prezeską fundacji, liderką. 

Tematy, które są mi szczególnie bliskie to:

  • psychologia  
  • empatia
  • medytacja
  • świadome rodzicielstwo
  • terapia 
  • alternatywna edukacja 

Chcesz wiedzieć jak pracuję?

Pracuję eklektycznie, łączę wiedzę psychologiczną z doświadczeniami medytacyjnymi oraz kompetencjami terapeutycznymi. 

Najbliższa jest mi droga Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (TSR) oraz Komunikacji Empatycznej (NVC), ale czerpię też z technik Mindfulness i Psychologii Procesu. Sprawdź moje kompetencje

Patrzę na człowieka holistycznie, jako połączenie umysłu, ciała i ducha (czy też czegoś niematerialnego co w zależności od szerokości geograficznej i wybranych poglądów nazywamy duszą / energią / bogiem / miłością) funkcjonującego w systemach, relacjach, rodzinie, społeczeństwie.

W swojej pracy podążam za Tobą. Mam w sobie pokorę do życia i szacunek do wolności i różnorodności. Ja jestem ekspertką od psychiki i komunikacji, ale to Ty jesteś ekspertką od swojego życia.  Nie wymyślam za Ciebie rozwiązań i nie narzucam Ci moich opinii, porzucam swoją normatywność i wspieram Cię w odzyskaniu utraconych kawałków Ciebie, w zrozumieniu Twojej historii, zidentyfikowaniu Twoich przekonań, w odnalezieniu Twoich wartości i wypracowaniu Twoich rozwiązań oraz w nabraniu Twojej siły do wdrażania ich w Twoje życie.

Szanuję Twój kierunek i rytm zmiany “trawa nie rośnie szybciej kiedy się za nią ciągnie”. Tworzę pełną akceptacji przestrzeń, w której możesz dotknąć swojego największego bólu i największej mocy.

Jestem głęboko przekonana, że najbardziej terapeutyczna jest akceptacja, zrozumienie i życie w zgodzie ze swoimi potrzebami i wartościami. Różne nurty terapeutyczne pozwalają z różnej strony spojrzeć na człowieka i lepiej zrozumieć zjawiska psychiczne oraz dostarczają nam różnych narzędzi do pracy, jest to bardzo wartościowe, jednak największe, moim zdaniem, znaczenie ma człowiek, relacja i zaangażowanie. Dlatego myślę, że ważne jest żebyś, przystępując do pracy ze mną, sprawdziła, czy czujesz ze mną chemię, czy mi ufasz i czy jesteś gotowa na zaangażowanie. W trakcie sesji terapeutycznych wchodzę na 100% z całą moją empatią, akceptującą obecnością, czułą uważnością, z całą wiedzą psychologiczną, kompetencjami terapeutycznymi i z całym ludzkim serduchem by usłyszeć Ciebie i całą sobą służę jako wsparcie, towarzyszka zmiany i sojuszniczka Twoich celów. 

Jako, że moją pracą jest wspieranie w rozwoju osobistym moich klientów, czuję się zobowiązana do nieustannej refleksji nad własnym życiem i pracą. Biorę odpowiedzialność za dążenie do własnego rozwoju, regularnie się doszkalam, moją pracę poddaję superwizji oraz medytuję przeszło 10 lat.

Więcej o mnie

 

Od kiedy pamiętam chciałam zmieniać świat i fascynowałam się ludźmi. Już w przedszkolu Mama mówiła o mnie “mój mały psycholog” bo charakteryzowałam się skłonnością do wnikliwej obserwacji.

Ufam i daję prowadzić się życiu. Znajduję równowagę między odpuszczaniem, a wytrwałym realizowaniem planów i celów.

W trakcie studiów psychologicznych zdobywałam doświadczenie na praktykach zawodowych w szpitalu psychiatrycznym oraz ośrodku uzależnień a także w ośrodku dla tzw. ”trudnej młodzieży” (nie znoszę tego określenia i uwielbiam tych “trudnych” ludzi, wiem, że pod każdą trudnością kryją się potrzeby i zasoby i wielką radość daje mi bycie detektywem i odkrywcą tych skarbów). 

Te doświadczenia utwierdziły mnie w przekonaniu, że chcę pracować nad poprawą jakości życia, świadomości, kompetencji i dobrostanu ludzi,  jako psycholog, ale chciałam czegoś więcej, czegoś mi brakowało do tej układanki wiedzy, którą zdobywałam na studiach. Był 2009r., wzięłam dziekankę, pojechałam z przyjaciółką do Indii gdzie zaczęłam medytować, poznawać buddyzm, hinduizm, czerpać z najstarszych tradycji rozwoju duchowego i rozwijać swoją świadomości. Później podróżowałam po Europie, gdzie poznałam ludzi kroczących ścieżką szamańską i uczestniczyłam w wielu warsztatach i ceremoniach. Eksplorowałam alternatywne terapie i duchowe ścieżki samopoznania. Ostro rozwijałam się duchowo, szukałam sensu, zrozumienia, szukałam siebie. Znalazłam. 

Wróciłam na studia, zintegrowałam swoje doświadczenia podróżnicze i duchowe, wiedziałam, że we mnie łączy się to co duchowe i to co naukowe i ważne było dla mnie żeby obronić dyplom psychologa badając medytację. Zaczęłam jeździć na 10 dniowe kursy medytacji Vipassana, na których w szlachetnym milczeniu medytowaliśmy po 10 godzin dziennie (vipassana – widzieć rzeczy takimi jakie są), tam też znalazłam osoby, które pomogły mi w mojej pracy badawczej. Udało się, mój dyplom z psychologii opierał się na badaniach, które robiłam o wpływie praktykowania technik uważności na jakość życia, dobrostan i samoocenę i obroniłam go celująco. Chcesz przeczytać moją pracę dyplomową i wyniki badań, które przeprowadziłam? Wskakuj tutaj

Po studiach zaczęłam prowadzić socjoterapię i być wychowawcą dzieciaków w Ognisku Wychowawczym, planowałam podróż do Afryki by rozwijać się w graniu i tańczeniu, gdy zaszłam w ciążę. Moje życie przewróciło się do góry nogami. Macierzyństwo przewalutowało mój system wartości, wymieniło ambicje i cele na miłość i obecność.

Zadawałam sobie pytanie Jakiego świata chcę dla mojego Dziecka? Kim jestem? Jakim Człowiekiem chcę dla niego być? W jakim miejscu chcę wychowywać swoje dziecko? Jakimi ludźmi się otaczać?

Postanowiłam sobie “żadnego rezygnowania z siebie i swoich wartości! nie będę już chodziła na kompromisy, szczególnie sama ze sobą! 

Okazało się, że dużo potrzebuję zmienić żeby żyć w zgodzie z wartościami, ucieleśnić na co dzień ideały, które są mi bliskie. Dużo też się zmieniało bez mojej zgody i życie uczyło mnie odpuszczać, akceptować i dziękować za to, co już jest. 

Okazało się też, że nie ma takiego miejsca, do którego z czystym sumieniem mogłabym oddać moje dziecko do przedszkola więc po prostu je stworzyłam, wspólnie z cudownymi ludźmi! Piąty rok prowadzę Bazę Marzeń, leśno, wolnościowe,empatyczne i bliskościowe przedszkole w Gdyni. 

W podejściu edukacyjnym i wychowawczym ważny jest dla mnie szacunek do małych ludzi, do wolności ich wyborów, do tempa ich rozwoju i kierunku ich zainteresowań. Dorosłych traktuję jako towarzyszy rozwoju dziecka, bardziej doświadczonych przewodników, którzy wspierają dzieci na drodze do ich szczęścia, do pełnego korzystania ze swojego potencjału, do odpowiedzialności za siebie i do sprawczości w życiu. W zarządzaniu ludźmi inspiruję się organizacjami turkusowymi, sprawiedliwością naprawczą oraz odpowiedzialnością osobistą.​

Jestem działaczką, uważam, że wartości/cnoty/pomysły/idee liczą się wtedy, kiedy są urzeczywistnione w działaniu, w codziennym życiu. Tak samo w mojej pracy, zarówno terapię jak i wszystkie medytacje, wskazówki, praktyki, ćwiczenia, które Wam proponuję doświadczyłam na sobie, praktykuję, sprawdziłam, że działa i dlatego chce dzielić się tym z Tobą!

Jestem wizjonerką, mam wielkie marzenia, wielkie wizje dotyczące edukacji, organizacji, relacji, rozwoju i krok po kroku wprowadzam je w życie.

Jestem kobietą renesansu łączę różne dziedziny wiedzy i różne pasje.

Kocham muzykę więc wplatam ją do mojej pracy zawodowej:

prowadzę autorskie, arteterapeutyczne warsztaty bębniarskie

gram koncerty relaksacyjne i prowadzę medytacje prowadzone wśród dźwięków instrumentów terapeutycznych

Kocham taniec i pracę z ciałem, co zaowocowało prowadzeniem warsztatów:

Flow Dance

Sensual Afro Dance

Kocham podróże, więc zabieram Was w

Meaningful journeys

Kobiece Wyjazdy Rozwojowe

Kocham mojego syna i dzieci, więc założyłam dla nich przedszkole

Baza Marzeń

nagrywam medytacje dla dzieci

Kocham ludzi

Kocham ludzi, więc tworzę Wioskę Wolnych ludzi.

Zapraszam Ciebie do zorganizowania warsztatów, eventu w naszym leśnym ogrodzie, kopule, jurcie i tipi w Gdyni!

Moją życiową misją jest tworzenie bezpiecznych przestrzeni pełnych akceptacji, uważności, twórczości empatii i bliskości. Realizuję swoją misję prowadząc terapię, warsztaty oraz tworząc przedszkole Baza Marzeń i Wioskę Marzeń. 

Marzę o współtworzeniu pięknego miejsca za miastem, blisko natury, do którego będę mogła Was zaprosić na odpoczynek i warsztaty.

Dzielę się  swoją wiedzą i doświadczeniem z zakresu Empatii i Uważności, w tym: pracy z oddechem, medytacji, relaksacji, wizualizacji, empatycznej komunikacji NVC, świadomości ciała, psychologii szczęścia. Sama praktykuję medytację przeszło 10 lat. 

Mam doświadczenie w prowadzeniu koncertów relaksacyjnych, terapii, zajęć rozwojowych, w tym warsztatów z uważności i medytacji dla rodzin, seniorów, młodzieży i dorosłych. Nie jest to moim celem, ale w trakcie zajęć pojawiają się się dyskusje o Bogu/sile wyższej/miłości i o różnych religiach/systemach duchowych, o tym, że w różnych częściach ziemi ludzie inaczej nazywają, inaczej praktykują i o tym co jest wspólne. Warsztaty, które prowadzę są świeckie, zero indoktrynacji. Nie są związane z żadną religią choć czerpią z dorobku systemów duchowych różnych kultur, są prowadzone w duchu miłości, tolerancji, ciekawości, równości w różnorodności.

Marzę o tym, żeby w Polskich szkołach były wprowadzone zajęcia z Uważności.

Umów się na sesję lub konsultację ze mną